Het carnavalsseizoen is geopend.
Groot feest in het zuiden van ons land.
Na lang te hebben moeten wachten konden de steden in het zuiden van Nederland weer de straat op gaan en vieren dat het carnavalsseizoen weer van start is gegaan.
In den Bosch liep iedereen om 11 over 11 in zijn/haar ongewassen kiel, terwijl iedereen in Breda verkleed was.
Elke stad in het zuiden vierde feest en iedere stad weer op zijn eigen manier, een ding gemeen; carnaval en heel veel bier.
Waar feest is, is entertainment en dan komt Evenses natuurlijk ook bij kijken, wij hebben namelijk ook heel wat te bieden als het gaat om carnaval, maar daar lees je straks meer over.
Wat houdt de 11e van de 11e eigenlijk in?
De start van het carnavalsseizoen op 11/11 heeft meerdere achterliggende redenen, waaronder het getal elf als symbool voor dwazen en gekken ook wel het ‘gekkengetal’, dit staat symbool voor een stap voorbij het ‘perfecte’ getal tien en brengt een speelse en luchtige sfeer met zich mee, wat ideaal is bij carnaval.
Historie:
Maar er is dus ook een historische kant: in de middeleeuwen begon op 11 november de 40 dagen durende vastenperiode richting Kerst. In de middeleeuwen was 11 november het begin van de 40 dagen vasten, een periode van soberheid die ook praktische redenen had omdat er niet genoeg houdbaar voedsel was voor de winter en men het vlees uit de slachtmaand november wilde bewaren tot Kerst, omdat ze anders tijdens kerst te kort zouden komen.
De periode na deze slacht maand tot kerst moest men letten op de hoeveelheid voedsel dat ze aten, omdat ze tijdens kerst genoeg voedsel wilde hebben of deze periode goed te kunnen vieren. Om deze vast periode goed in te luiden besloten ze in te zetten met een feest; de 11/11.
De avond van 11 november was traditioneel een avond van feest en het opeten van bederfelijk voedsel vóór het begin van de vastenperiode.
Momenteel is het vooral een symbool van de aanloop naar carnaval. Ook staat het voor de symbolische start van het bouwen van carnavalswagens en andere kunstwerken die tijdens de optochten worden gebruikt.
Groot feest gisteren
Niet alleen de Brabanders en Limburgers zelf, vierde gisteren dus feest, maar duizenden mensen kwamen op het feest af. NOS (in samenwerking met omroep Brabant) gaf dat aan dat het bijna even populair is, als carnaval zelf. Zo waren er in steden als Den Bosch, Breda, Tilburg en Maastricht onder nabij 100.000 feestgangers te vinden (NOS Nieuws & NOS Nieuws, 2025).
Waar feest is, is entertainment, dus Evenses.
Voor deze carnavalsfeesten mochten wij ook een aantal kroegen, straten of tuinen vullen met plezier in de vorm van een DJ, Typetje en artiesten. Een ideaal en zeer geschikte act voor een carnavalsoptocht, opvulling in je kroeg, of vermaak voor de kinderen is ons ‘carnavalsduo’.
Het carnavals duo weet het publiek met hun feestmuziek moeiteloos te boeien: iedereen krijgt bij het beleven van de act een glimlach op het gezicht, de handen gaan massaal de lucht in en in de feeststemming gaat iedereen mee. Dus zeker de moeite waard!
11/11 gemist, of kwam je entertainment tekort?
Ging werk gisteren helaas voor, waardoor je gisteren niet mee kon doen met alle feestgangers, of was je er wel maar kwam je entertainment te kort. Zorg ervoor de dat de carnavalsweek in februari niets te kort komt door je entertainment te fixen bij Evenses.
Ga dus niet weer in de fout en zorg dat je tijdens carnaval genoeg entertainment hebt, hieronder populaire carnavals acts.
Evenses heeft voor elke invulling wel iets te bieden, van DJ’s, naar vuurshows tot muzikanten die bijvoorbeeld tijdens je tuinfeestje als de perfecte opvulling dienen.
Een populaire DJ tijdens carnaval is; DJ Miss Goodvibes! Ze is een allround DJ die voornamelijk inzetbaar is op bedrijfsfeesten, verjaardagen of huwelijksfeesten. Maar tijdens de carnavalsperiode zal ze elke hoek van de straat op z’n kop zetten.
Verder wat erg leuk is zijn de mannen van: Buzz, Love & Jive of The Musquitos.
Beide acts bestaan uit mannen die jazzmuziek combineren met comedy en zang. Ze maken los hun goede en energieke muziek een hele act van hun performance, perfect voor tijdens bijvoorbeeld een carnavalsfeest.
Als je op zoek bent naar een act, zonder muzikale ondersteuning dan hebben wij bij Evenses ook bepaalde ‘typetjes’ die top dienen als opvulling, of als show.
Zo hebben wij Bertus en Jaapie of Mimespeler Ernesto, die de kinderen goed kunnen vermaken, terwijl jij zelf even met andere dingen kan bezighouden.
Tot slot hebben wij uiteraard ook wat spectaculairdere acts te bieden, die harstikke leuk kunnen zijn tijdens carnaval.
Ik heb het namelijk over onze Chinese drankendans, tijdens de dans wordt een sierlijke draak van tien meter lang op spectaculaire wijze bewogen die alle aandacht van de aanwezige feestganger zal eisen. De combinatie van kleur, beweging en verrassende interactie maakt deze act tot een unieke beleving die het feestgevoel nog verder versterkt.
Tot februari.
Helaas is 11/11 voorbij, maar voor vele was het een enorm succes.
Het carnavals seizoen is namelijk weer begonnen, wat vele erg blij maakt.
Nu is het echt aftellen en de creatievelingen kunnen de komende flink aan de slag gaan met de perfecte kar.
Bereid je goed voor en zorg dat je voor je tuinfeest een saxofonist hebt als opvulling, of voor de kinderen een typetje, waardoor je die niet hoeft te vermaken.
Neem gerust even een kijkje op de website en laat je verlichten door het grote aanbod dat wij te bieden hebben. Twijfel je, of laat je je graag adviseren, bel ons gerust en dan kijken we samen ernaar.
Tot dan!

