Muziek: de taal van iedereen

piano-player-booking.jpg

Muziek

Vrijwilliger bij de Haven Diners

Sinds november 2015 ben ik vrijwilliger bij de Haven Diners, dat wekelijks op maandag wordt georganiseerd door én voor vluchtelingen in Amsterdam. Elke week vindt er een Haven Diner plaats bij MACY's Haarlemmermeerstation. Om de vluchtelingen wat afleiding te bezorgen organiseert de Stichting Havenstraat met steun van Zuid-As kantoren wekelijks een diner met de vluchtelingen. De diners zijn gestart met de mannen uit de Havenstraat. Sinds februari 2016 nemen ook mannen, vrouwen en kinderen uit de andere Amsterdamse noodopvangen in de Marnixstraat, de Schipluidenlaan en de Flierbosdreef deel.

Elk diner wordt dus mogelijk gemaakt door een wisselend Amsterdams bedrijf, de donateur. Dit bedrijf nodigt vijftien gasten uit om mee te eten en opent zelf het diner.
Door mijn werk bij Evenses ben ik veel bezig met het verzorgen van entertainment op verschillende soorten evenementen. Het is dan ook inspirerend om te ervaren hoe er door middel van een diner en entertainment de vluchtelingen een hart onder de riem wordt gestoken.

De eerste avond was het spannend voor alle partijen en niemand wist precies wat ze konden verwachten. Zou er wel genoeg belangstelling zijn vanuit de vluchtelingen? En kunnen wij als vrijwilligers de vluchtelingen daadwerkelijk een avond vermaken met Hollands amusement? Ook was het nog even zoeken naar de manier van omgang met de vluchtelingen. Gelukkig ging dit  vanaf moment één allemaal vanzelf.

Hoe ziet zo'n avond er dan uit?

De avond begint met een borrel, de avond wordt geopend door de donateur van die avond, daarna krijgt iedereen een halal hoofdgerecht en vervolgens een dessert. Na dit heerlijke diner wordt de avond tot slot afgesloten met een spetterend dansfeest, waarbij de vluchtelingen en vrijwilligers hun eigen muziek op mogen zetten. 
Het is mooi om te zien dat er bij de eerste klanken van de, vaak arabische, muziek een bepaalde vreugde loskomt. Iedereen kent wel het gevoel van dat er een liedje op de radio voorbij komt waarbij er emoties loskomen. Je vergeet even alles wat er om je heen gebeurd en je gaat op in de melodie. Dit is ook precies wat er gebeurd tijdens het feest. Daarnaast wordt er zo nu en dan gespeeld op instrumenten die de mensen zelf meenemen en wordt het diner voorzien van achtergrondmuziek.

De meeste vluchtingen zijn bezig om een trauma te verwerken en hierover praten is niet makkelijk. De muziek zorgt ervoor dat praten niet per se nodig is. Het is fijn en inspirerend om te zien hoe de avond loskomt met het afspelen van de juiste nummers. Het geeft de vluchtelingen een gevoel van vrijheid en die sfeer is heerlijk om te voelen. 
Je kunt zien dat de vluchtelingen, die vrijwel allemaal onbekenden voor elkaar zijn, worden verbonden met elkaar en hun thuisland. Niet alleen de vluchtelingen worden met elkaar verbonden, maar iedereen die er tijdens de avond bij is doet mee. De vrijwilligers leren de basispassen van de traditionele Syrische dans, de vluchtelingen lopen al lachend en wuivend mee in de polonaise en iedereen begint te springen op de klassieke happy hardcore nummers.

De vluchtelingen vinden het geweldig en de belangstelling is, tot op heden, enorm groot. Het zijn inspirerende avonden en er ontstaan echte vriendschappen tussen de Nederlanders en de vluchtelingen. De dankbaarheid vanuit de vluchtelingen is mooi om te zien. Aan het einde van de avond ontvangen de vrijwilligers veel lieve woorden en knuffels. De avond wordt vaak afgerond met een groepsfoto en een blijvende herinnering. Kortom entertainment kan op veel verschillende manieren bijdragen aan een positieve vibe. Ik heb door mijn eigen ervaringen kunnen zien hoe een liefdevolle avond met eten en muziek kan helpen bij het verzachten van de pijn, culturele verschillen kan vervagen en het plezier in het leven terugbrengt.

Door: Milou de Ruig         Fotografie: omroepwest.nlWat zit inbegrepen bij de prijs?

Alles wat benodigd is voor een geslaagd optreden zit standaard inbegrepen. Dus de prijs is alles-inclusief en er zijn geen bijkomende kosten. Inbegrepen zijn:

 • Gescreend, professioneel entertainment

 • Niet goed - geld terug garantie

 • Reiskosten

 • BTW

 • Vervangend entertainment bij ziekte

 • Online wensenlijst

 • Persoonlijke eventmanager

 • 24/7 klantenservice

 • Op- en afbouw (indien nodig)

 • Licht en geluidstechniek (indien nodig)*

 • Overige benodigde apparatuur (indien nodig)

 • In overleg kan de techniek door Evenses of de band geregeld worden. Echter is dit niet altijd het geval.

Hoe komt de prijs tot stand?

De prijs is voornamelijk afhankelijk de volgende factoren:

 • De gewenste duur van het optreden
 • De reistijd en reiskosten
 • (eventueel) benodigde licht- en of geluidstechniek
 • Eventuele wachttijd en voorbereidingstijd
 • De groepsgrootte
 • Bekendheid van de act.

Uiteindelijk is ieder feest uniek. Daarom bespreken we graag uw wensen vooraf en kunnen we een passend voorstel op maat maken.

Hoe wordt de kwaliteit van het entertainment gegarandeerd?

Een speciaal opgeleid team doet vooraf de screening van ons entertainment. Hierbij kijken we naar:

 • ervaring,
 • opleiding,
 • prijs-kwaliteitsverhouding,
 • representativiteit,
 • originaliteit
 • betrouwbaarheid in het nakomen van afspraken.

Wat wij verder nog doen:

 • Alle acts worden vooraf bekeken middels demo's en live optredens.
 • Persoonlijke kennismaking voordat acts namens Evenses kunnen optreden
 • Ons entertainment heeft ook een online portal waarin ze alle informatie en wensen van uw boeking ten alle tijde kunnen inzien
 • Wij bellen en smsen voorafgaand de boeking nog met het entertainment voor een laatste controle
 • Wij werken enkel met entertainment waar we zelf achter staan en dat voldoet aan onze kwaliteitseisen. In alle andere gevallen komen ze niet op onze website.
 • Omdat we al bijna 15 jaar bestaan hebben we met vrijwel al ons entertainment een jarenlange, goede samenwerking
Hoe gaat een boeking precies in zijn werk?

Het is onze taak om u volledig te ontzorgen zodat u uiteindelijk een geslaagd feest heeft. Zo komt u tot een geslaagd feest:

 1. Kijk op onze website en kies het entertainment uit dat u leuk vindt. Lastig kiezen? Neem contact met ons team op en wij helpen u met het vinden van de juiste optie
 2. U ontvangt een vrijblijvend voorstel. Past het niet geheel bij uw wensen? Geef het aan, we proberen het dan aan te passen. Is het voorstel wel naar wens? Dan kan u aangeven dat u wenst te boeken.
 3. U kunt online uw wensen en overige gegevens doorgeven. Wij maken een overeenkomst en factuur. Dit kan online betaald en ondertekend worden. Wij zullen al het entertainment correct inplannen. Kort voor de boeking nemen we nog even contact op.
 4. We zijn er helemaal klaar voor. We gaan er een geslaagde gelegenheid van maken!
Hoe kan ik annuleren?

Wilt u onverhoopt annuleren? Neem contact met ons op, wij proberen het dan zo goed mogelijk op te lossen voor zowel u als het door u geboekte entertainment. In overleg komen we meestal tot de beste oplossing.

Dit is ons standaard annuleringsbeleid:
Nadat u uw boeking heeft bevestigd, heeft u 14 dagen bedenktijd. U kan dan, zonder opgave van reden, kosteloos annuleren. Dit geldt enkel voor boekingen die verder zijn dan 45 dagen op de dag van boeken.

Indien de bedenktijd is verlopen, of de boeking vindt binnen 45 dagen plaats, rekenen wij een annuleringsvergoeding. U kunt bij het plaatsen van een boeking de annuleringsbescherming afnemen voor 6,8% van het boekingsbedrag.

Annuleren zonder annuleringsbescherming:
20% tot 90 dagen of meer voor de boeking
40% tot 31 dagen voor de boeking
60% tot 14 dagen voor de boeking
80% tot 7 dagen voor de boeking
100% tot 0 dagen voor de boeking

Annuleren met annuleringsbescherming:
tot 90 dagen voor de boeking
20% tot 31 dagen voor de boeking
30% tot 14 dagen voor de boeking
40% tot 7 dagen voor de boeking
50% tot 0 dagen voor de boeking
+
Met flexibele annulering kan Opdrachtgever, mits de leverancier er akkoord mee is, kosteloos de boekingsdatum eenmalig verplaatsen.

Bij bekende artiesten houden wij de annuleringsvoorwaarden aan zoals ze bij deze partij gelden.

Hoe gaat de betaling in zijn werk?

U kunt via onze beveiligde online omgeving uw betaling uitvoeren. Wij gebruiken hiervoor de betaalprovider Mollie. U kunt kiezen uit alle gangbare betaalmethoden.

 • Ideal
 • Bankoverschrijving
 • Creditcard
 • Paypal
 • Apple pay
 • Sofort Banking
 • Bankcontact
 • KBC/CBC betaalknop
 • Belfius Pay Button

U kunt de volgende betaaltermijnen kiezen:

 • 100% aanbetaling vooraf
 • 50% bij plaatsing boeking, resterende 50% 14 dagen voor de boeking
  Enkel voor bedrijven:
 • 30 dagen na de boeking betalen (2,9% toeslag)
 • 60 dagen na de boeking betalen (6,8% toeslag)
Wat als mijn feest niet door kan gaan door Corona?

Wilt u graag entertainment boeken, maar weet u niet zeker of uw feestdatum door kan gaan? U kunt bij ons te allen tijde uw boeking gratis verplaatsen als uw feest door overheidsmaatregelen niet door kan gaan. Deze garantie bieden wij u geheel kosteloos aan!

Wat als het entertainment last-minute niet meer kan optreden?

Wij hebben altijd een backup-optie beschikbaar. Ons team is 24 uur per dag bereikbaar. Indien het door u geboekte entertainment vanwege overmacht niet meer kan komen optreden, zetten wij alles op alles om alsnog het optreden door te laten gaan. Omdat we zo een groot netwerk hebben slagen we hier eigenlijk altijd in.

Niet goed = geld terug
2000+ mogelijkheden
11.000+ feesten ervaring
9.5 uit 1000+ reviews
Ook een geslaagd feest?

Wij zijn er om ook jouw feest geweldig te maken.

Advice
Advies of hulp nodig?

Direct bereikbaar